Firma Polesie

 Firma Polesie jest dobrze znana na rynku Europy, Rosji, Białorusi, krajów WNP, jako producent wysokogatunkowych plastikowych zabawek z ekologicznych materiałów przy wykorzystywaniu czołowych technologii.

Wyraziste kolory, niepowtarzalne wzornictwo, elastyczny system rabatowy i indywidualne podejście pozwala naszej firmie zajmować jedną z wiodących pozycji na rynku. Nie tylko produkujemy i sprzedajemy zabawki dla dzieci ale pomagamy rodzicom rozwiązywać kwestie związane z wypoczynkiem i rozwojem dziecka.

Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1998. W niedużym prastarym poleskim mieście Kobryniu na wynajętej powierzchni o wielkości około 200 metrów kwadratowych zespół z dziesięciu osób na jednej ręcznej maszynie do wytłaczania z rozdmuchem wyprodukowała pierwszy produkt – piramidki.

Stopniowo, z roku na rok, przedsiębiorstwo rosło ilościowo i jakościowo, zwiększała się powierzchnia produkcyjna, była udoskonalana technologia, rósł asortyment produkowanych artykułów. Od roku 2001 Polesie podlega transformacji w przedsiębiorstwo z udziałem zagranicznego inwestora. Główne rynki zbytu w tym okresie – Białoruś, Rosja, Ukraina. W roku 2007 system menedżmentu jakości SOOO „PP Polesie” jest certyfikowany zgodnie z ISO 9001. Każda zmiana posiada certyfikat bezpieczeństwa zgodnie z normami EN/71. W tym okresie także rozpoczyna się aktywna promocja produkcji przedsiębiorstwa na rynkach Unii Europejskiej. W dniu dzisiejszym „Polesie” to marka handlowa, której ojcowie i matki w więcej niż 70 krajach powierzają to co im najdroższe – własne dzieci.

Kompleks produkcyjny przedsiębiorstwa bez wątpienia jest jednym z lepszych w Europie w swoim segmencie rynku i pozwala produkować najszerszy asortyment zabawek i artykułów gospodarstwa domowego. Ilość pracowników przedsiębiorstwa w 2019 roku wynosiła 2 800 osób. Powierzchnia produkcyjna i magazyny to 60 000 m. kw.

Przedsiębiorstwo, oprócz własnego asortymentu, produkuje produkty licencjonowane takich europejskich marek jak: Molto CIA (Hiszpania), Palau Hermanos S.L. (Hiszpania), Wader Quality Toys KG (Niemcy), Coloma Y Pastor (Hiszpania).

 Polesie prowadzi aktywną działalność wystawową, biorąc udział w największych targach na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy, Polski, Niemiec, Holandii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl